Dayan be gönlüm!. Bîçâre değilsin Yaradan sana yâr. Kimsesiz değilsin, yanında "Kimsesizler kimsesi" var! Biliyorum! Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana dar! Ama dayan gönlüm! Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var!.

   
Hamd, Allah Tealâ’ya mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım diler, O’na istiğfar eder, O’na iman eder ve O’na tevekkül ederim. Allah Tealâ’dan hidayet talep eder, dalâlet ve helâktan, şüphe ve basiretsizlikten O’na sığınırım.
Allah Tealâ’nın hidayet nasip ettiği kimse doğru yolu bulmuştur. O’nun dalâlette bıraktığı kimse için hiçbir dost ve nasihat edici bulamazsın. 
Allah Tealâ’nın tek olduğuna ve ortağı bulunmadığına şahitlik ederim. Mülk O’nun, hamd O’nundur. Diriltir ve öldürür. O diridir, ölmez. Dilediğini yüceltir, dilediğini de zelil kılar. Hayır O’ndandır ve O her şeye kadirdir. Yine şahitlik ederim ki Hz. Muhammed s.a.v. O’nun kulu ve elçisidir. Onu, müşrikler hoş karşılamasa da tüm dinlerden üstün kılmak ve bütün insanlara rahmet ve hüccet olmak üzere hidayet ve hak dinle gönderdi.
   İnsanlar o zaman cahiliye karanlıkları içinde, kötü bir durumda idiler. Dinleri sonradan uydurulmuş bid’at, iddiaları yalan idi. Allah Tealâ bu dini, Hz. Muhammed s.a.v. ile aziz kıldı.
   Ey müminler, kalplerinizi O birleştirdi. O’nun nimeti sayesinde kardeş oldunuz. “Sizler, ateşten bir çukurun kenarında idiniz de, sizi oradan kurtardı. İşte Allah size ayetlerini böylece açıklar. Umulur ki, doğru yolu bulursunuz.”
   Allah Tealâ’ya ve Rasulü’ne itaat ediniz. Zira Allah Tealâ şöyle buyurur: “Kim Rasul’e itaat ederse, Allah’a itaat etmiş olur. Kim de yüz çevirirse, (bil ki) seni onlara bekçi göndermedik.”
   İmdi ey insanlar! Ben her işte ve her durumda Yüce Allah’tan sakınmanızı, hoşunuza gitse de gitmese de hakka sarılmanızı tavsiye ederim. Çünkü doğru sözün dışında hayır yoktur. Yalan söyleyen doğru yoldan sapmış olur. Doğru yoldan sapan ise helâk olur.
   Böbürlenmekten sakınınız. Topraktan yaratılan ve tekrar toprağa dönecek olan insanın böbürlenmesi niye? O bugün diridir, yarın ise ölü!
   Amel işleyiniz. (Ölmeden önce) kendinizi ölmüş sayınız. Size karmaşık gelen şey hakkındaki bilgiyi Allah Tealâ’ya havale ediniz. Kendiniz için önden hayır gönderiniz ki, onu ahirette hazır bulasınız. Yüce Allah şöyle buyurur: “Herkesin iyilik olarak yaptıklarını da, kötülük olarak yaptıklarını da karşısında hazır bulduğu günde, insan isteyecek ki, kötülükleri ile kendisi arasında uzun bir mesafe bulunsun. Allah, sizi kendisine karşı gelmekten sakındırıyor. Allah kullarına çok şefkatlidir.”
   Ey Allah’ın kulları! Allah’tan korkunuz ve sizden öncekilerin hallerinden ders alınız. Şüphesiz Allah’a kavuşacak ve Allah’ın mağfiret ettikleri dışında (hepiniz) küçük-büyük amellerinizin karşılığını göreceksiniz. Allah affedicidir ve merhametlidir.
   Kendinize dikkat edin. Ancak Allah Tealâ’dan yardım talep edilir. Güç ve kuvvet Ancak O’nundur.
   “Allah ve melekleri Peygamber’e salât ederler. Ey mü’minler! Siz de O’na salavat getirin ve tam bir teslimliyetle selam edin.”
   Allahım! Kulun ve Rasulün Muhammed’e, yarattıklarından herhangi birine rahmet ettiğinden daha fazla rahmet eyle. Bizi de O’na salavat getirmekle tezkiye et. Bizi O’na kavuştur. Bizi O’nun cemaati arasında haşret. Bizi O’nun havzında hazır bulundur.
   Allahım! Taatin konusunda bize yardım et. Düşmanlarına karşı bize yardımcı ol.

Image Hosted by ImageShack.us ALANINA EKLEMEK ISTERSEN BLOG ALA BAS SENIN OLSUN

          who's online    

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: