Dayan be gönlüm!. Bîçâre değilsin Yaradan sana yâr. Kimsesiz değilsin, yanında "Kimsesizler kimsesi" var! Biliyorum! Sığmazsın hiç bir yere bu sevdayla, dünya sana dar! Ama dayan gönlüm! Dayan ki her gecenin mutlaka bir sabahı var!.

 

3929de9ae36bc9fcaf3.jpg 

SENDE BENİ BULAYIM YAR

Sen’ yokken hayatımda ‘ben’de yoktum!..
Bedenimde ruh vardı ama o ruhta sen yoktun!..Bedenim vardı ama o ruhta ‘sen’ ruhu henüz oluşmamış  ve ‘ben’ olgunluğuna erememişti..

‘Sen’ yokken hayatımda ‘ben’de yoktum!..
Kalbim sadece yaşamak için atıyordu. Var olduğu bedeni yaşatmak için atıyordu..Henüz ‘sen’ diye atmıyor ve yaşamın heyecanına, hızına ‘ben’ diye ulaşamıyordu..

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!
Gözlerim henüz senin gözlerini görmeyip benim gözlerime mühürlenmemişti. Aşkın körlüğünde görmenin lezzetini hissetmemişti, bakışı esrarlı gözlerim..

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!..
Gönül sarayımın sahibi ‘sen’ henüz çalmamıştın kapılarımı. Yada ben çalınması için senin gelmeni bekliyordum. Herkes kapımı çalıyordu..Ben: “ Kim o?” diyordum. Herkes: “Benim!..” diyorlardı..Oysa ben senin gelmeni bekleyerek kapımı çalmanı istiyordum. Ben : “Kim O?..” diye sorduğumda sen: “Senim!..” diyecektin. Ben de : “İşte ben geldim!..” diyerek kapıyı açacaktım sana.

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!..
Aşkın dilenciliğini yaparken seni istiyordum. Bir  ALLAH’ın kulu açıp da kapıyı  O’nun Aşkı için “Sendeki beni” verememişti bana..

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!..
Henüz gökyüzünde bulutlar oluşmamış ve yağmur başlamamıştı. Senin semalarında bulunmayıp benim gökkuşağımda sarmamıştı etrafını..Tüm renkleriyle hayatın rengi, hayatın rengini yansıtamamıştı.

‘Sen’ yokken hayatımda ‘ben’de yoktum!..
Sensizliğin çölünde hep senin serabını görüyordum ve hep benim çaresizliğimin rüzgarı karışıyordu çölün rüzgarına..Yüreğim sens
izliğin sıcağında üşürken, sana susuzluğumla kavruluyordu benliğim..

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!..
Senin ellerin benim ellerimin ellerini tutmayıp henüz aşkta bizim evliliğimizin ellerinden tutmamıştı..Senin ellerini tutmadan, benim ellerimde kimseye dokunmayacak , tutmayacaktı.

‘Sen’ yokken hayatımda henüz ‘ben’de yoktum!..
Sendeki beni bulmak için seni arıyorum..Ben sensizliğin içindeki seni bulmak istiyorum ve seni bulduktan sonra sendeki beni bulup ben olmak istiyorum..Yani SENDE BEN olmak istiyorum..

SENDE BENİ BULAYIM YAR!..
Artık gelde senin bedeninde benim ruhum oluşsun..Ya da benim ruhumda senin bedenin olsun..

Sen ve ben kelimeleri “BİZ” e dönüşsün..
Yürek iklimimde sensizğin sonbaharı ve kışı bitsin..Ve senin doğuşunla yeniden canlansın tabiatımdaki ben!..

Gözlerim senin gözlerinin penceresine dalsın..

Kalbim aşkın sonsuz mührünü ‘sen’ diye vursun..

Senin derin kuyularında ki Yusuf, benim sarayımdaki Züleyha’sına kavuşsun.

Senin aşkının fırtınalı denizi dinsin ve beni senin limanına götürsün.Beni bile bile attığın özlem denizinin içinden senin vuslatın kurtarsın.

SENDE BENİ BULAYIM YAR!..

Benim DURR-İ YEKTAM sen ol!..

Aşkın ateşine atılırken İbrahim(as)  misali, Rabbim bana senin serinliğini ve selametini nasip etsin..

Saadet-i Dareynime seninle ereyim.Senin dünyadaki ve cennetteki hurin ben olayım. Benim dünyadaki ve ahiretteki  cennetimde sen olasın..

Sonsuz yolculuğun sonsuz yolcuları olalım..Noksanlığıyla , eksikliğiyle ayrı iki ruhun bir bedeninde varolalım..Yada bir bedende iki ruhun birleşmesiyle yok olalım!..

""KİŞİ SEVDİĞİYLE BERABERDİR ” "

 Hz.MUHAMMED(S.A.V.)

Image Hosted by ImageShack.us ALANINA EKLEMEK ISTERSEN BLOG ALA BAS SENIN OLSUN

          who's online    

Comments on: "SENDE BENİ BULAYIM YAR!.." (1)

  1. Şermin said:

    BEYAZ MENDİL… Oyalı da bir mendil bırakıp gittin!Gözyaşıgibi içime akıp gittin!Sadece… Son defa… O kadar…Bakıpgittin!Mendiller de kâğıttan gayrı… Ağıtlar da…***Vefasız bir çağa mı düştük; ağdan ağa mı… Biz dağdan dağa seslenir…duyardık birbirimizi…Öyleydi dünya; böyle oldu…***Şimdi, "Vefasızlık nedir?" sorusunu anlamakta zorlanmaz(!) "yeni" gelenler.Lugatteki bir kelimeyi daha "yakînen" tanımış olurlar!***Buna, mendil, derler/di çocuğum! Ayrılıklarda da işe yarardı!Bir taraftan gözyaşınızı biriktirirdiniz; bir taraftan -istasyonlarda hele-"veda"nın bir "yanı" bir "işlemesi" olurdu mendiller.***Şimdi mendil kâğıtlar var; var da… eski ağıtlar da yok ki…***Uçup giden aşklara,; uçup giden mendiller…***Kenarı işlemeli de olurdu… Beyazından renklisine…***Kaç bir çeşit hali var insanın. Yanınız da mendil, kalem/kağıt, annenizinduaları bir de… Düşerdiniz yollara…***İsrafın kapıları sıkı sıkıya kapatılırdı. Yıkayıp dikip yamayıp bir dahagiyerdiniz.***Türküleri de olurdu eşyaların… Mendilim/de gül oya… Gülmedim doya doya…Sallasana, sallasana mendilini…***Ot deyip taş deyip geçemezdiniz.Bir arkadaşlıktı ötekisinden, yenisinden, garibinden… Yakınlık, tanışmak,tanışmak… işimizdi bizim.***Eşya ile olduğu kadar hastalıkla da yoklukla da "arkadaş" olurduk. Yıkılıpyıkılıp yapılmazdı evler…Sokakların tanıdığı… sokaklar tanıdığınızdı…Ne çok "samimi" idiniz öyle evle, bahçeyle… Yıldızlar, mevsimler,sabahlar, akşamlar… ile…Sadece mendili buruşturup atmadık ki…Kocaman bir yalnızlığın ortasına attık kendimizi…***Aldık; sattık… Aldık; eskimeden attık… Bir hatırası var, demedik meselasobanın; onu da yaktık!***Sanmayın ki hatırını sor(a)madığım sesler, nefesler, mendiller, neler…Sanmayın ki sizden uzak daha yakınız hayata…Biz, hayatımızı "diri diri" toprağa gömerken bile ağlamayı unuttuk…Yaşamak ayaklarımıza sarıldıkça biz ona habire kabirler kazıyoruz."Ölü şehir"lerin ortasında kalakaldık.***Gölgelerimizi kesmişler; ah, bir de gölge etmeseler!***Yolculuk; bu gece, bu sabah ha! Gidiyorsunuz… Aslında her yanım sel selgözyaşı da…Ne mendilin adı okunuyor buralarda ne de tesellinin…Hasbünallahu ve ni\’me\’l vekil…Ali Hakkoymaz – zafer dergisi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Etiket Bulutu

%d blogcu bunu beğendi: